Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Essente

( ilość produktów: 31 )

Kosmetyki Essente

W naszej ofercie proponujemy Państwu ekskluzywne dermokosmetyki Essente. Kosmetyki pielęgnacyjne tej marki polecane są do każdego typu cery. Na różne problemy znajdziecie Państwo różne linie: przeciwstarzeniową, do trądzika różowatego, do cery suchej oraz tłustej z trądzikiem, peelingujące, oczyszczające, na przebarwienia, pod oczy.

Essenté to pionier przełomowego stosowania komponentów biostymulujących, które inicjują w skórze produkcję substancji pożądanych.

Kwas hialuronowy, kolagen, elastyna odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu jędrności, elastyczności i nawilżenia skóry. Ich przezskórna suplementacja jest utrudniona, ponieważ skóra ogranicza wchłanianie substancji wielkocząsteczkowych. Rozwiązaniem okazała się koncepcja, którą można nazwać „wędka zamiast ryby”. Zamiast podawać skórze substancje której potrzebuje [a która ze względu na duży rozmiar nie jest w stanie przebić się przez barierę naskórka], serwujemy jej bio-stymulant inicjujący syntezę pożądanego związku. W ten sposób jednocześnie likwidujemy problem transportu transdermalnego wielkocząsteczkowych substancji, oraz zjawisko uzależnienia skóry od podaży zewnętrznej suplementowanych substancji, które organizm przestaje produkować w wystarczających ilościach. Najczęściej stosowanymi komponentami biostymulującymi w preparatach Essenté i najskuteczniej wnikającymi przez skórę są oligopeptydy zawierające od 2 do 10 reszt aminokwasowych.

→ Posiadają właściwości sygnałowe i stymulują syntezę składników matriks: kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów i proteoglikanów.

→ Zwiększają wychwyt i zużycie tlenu przez fibroblasty i keratynocyty, co stymuluje procesy oddychania komórkowego i gojenie ran.

→ Zwiększają produkcję składników macierzy pozakomórkowej, hamując procesy przedwczesnego starzenia się skóry.

→ Powodują znaczący wzrost produkcji prokolagenu III przez zwiększenie aktywności fibroblastów, reformację włókien kolagenowych w skórze właściwej, a ostatecznie zwiększenie elastyczności i wygładzenia skóry.

→ Zwiększają ekspresję genów kluczowych w naprawie podwójnej warstwy lipidowej skóry, powodując działanie przeciwzapalne i nawilżające.

pixel